Fine Foods for Your Gourmet Pet - Up to 20% off

Filter & sort

Price Brands
Filter

Everything for Your Foodie Pet: 1 - 30 of 177 items

Poulty Selection Tray - Plus Pack 44 + 22 Free (3 varieties)

Sheba Poulty Selection Tray -​ Plus Pack 44 + 22 Free (3 varieties), 5,61 kg

  • Value pack with 66 trays
  • 3 different varieties
  • Natural, high-quality ingredients
CHF 37.50 (CHF 6.68 / kg)

Delivery by October 09

Fresh & Fine in Sauce - Poultry, 50 x 50 g

Sheba Fresh & Fine in Sauce -​ Poultry, 50 x 50 g, 2.500 g

  • For adult cats
  • Different poultry variations
  • With fine pieces
CHF 25.91 CHF 29.00 (CHF 10.36 / kg)

Delivery by October 09

Dentastix Large Multipack PLUSPACK 76 + 36 FREE

Pedigree Dentastix Large Multipack PLUSPACK 76 + 36 FREE

  • For dogs over 25 kg
  • Supports dental health
  • Contains vitamins, minerals & more
CHF 32.00

Delivery by October 09

Selection in Sauce - Chicken & Vegetables, Beef & Carrots, 4 x 100 g

Cesar Selection in Sauce -​ Chicken & Vegetables, Beef & Carrots, 4 x 100 g, 400 g

  • 2 varieties, 4 pouches of 100g each
  • Cooked in the pouch
  • Extra fresh & flavourful
CHF 3.82 CHF 4.80 (CHF 9.55 / kg)

Delivery by October 09

Catsan Ultra Clumping Litter

Catsan Ultra Clumping Litter, 10 l

  • Made from clay granulate bentonite
  • Fine grains
  • High absorption power
CHF 16.30 CHF 18.10 (CHF 1.63 / l)

Delivery by October 09

Poultry Feasts Selection in Jelly 1+ - Megapack 80 x 85 g

Whiskas Poultry Feasts Selection in Jelly 1+ -​ Megapack 80 x 85 g, 6.800 g

  • For adult cats
  • 4 poultry varieties
  • Supports the immune system
CHF 33.00 (CHF 4.85 / kg)

Delivery by October 09

Catsan Smart Pack 2x4 L

Catsan Smart Pack 2x4 L, 8 l

  • High absorbency fleece
  • With Catsan Hygiene Plus litter insert
  • Sturdy foil bag with strap
CHF 10.65 (CHF 1.33 / l)

Delivery by October 09

Perfect Fit Senior 7+ Rich in Chicken

Perfect Fit Senior 7+ Rich in Chicken, 750 g

  • Age: 7 years +
  • With taurine
  • With natural omega-3 fatty acids
CHF 5.55 CHF 6.15 (CHF 7.40 / kg)

Delivery by October 09

Perfect Fit Sensitive 1+ Rich in Turkey

Perfect Fit Sensitive 1+ Rich in Turkey, 1,40 kg

  • For cats with sensitive digestion
  • High in protein
  • Low in carbohydrates
CHF 8.91 CHF 9.90 (CHF 6.36 / kg)

Delivery by October 09

Dreamies Cat treats mix with cheese & beef

Dreamies Cat treats mix with cheese & beef, 60 g

  • Crispy & lick snack
  • Rich recipe
  • 2-flavour mix
CHF 2.38 CHF 2.65 (CHF 39.67 / kg)

Delivery by October 09

Dreamies Cat Snacks with Catnip

Dreamies Dreamies Cat Snacks with Catnip, 60 g

  • Crispy outside
  • Creamy inside
  • With irresistible catnip
CHF 2.38 CHF 2.65 (CHF 39.67 / kg)

Delivery by October 09

Catsan Hygiene Litter

Catsan Hygiene Litter, 18 l

  • 100% natural
  • Made from lime and quartz sand
  • Suitable for sensitive paws
CHF 14.90 (CHF 0.83 / l)

Delivery by October 09

Dreamies Cat snacks mix with chicken & duck

Dreamies Cat snacks mix with chicken & duck, 60 g

  • For crunching & licking
  • Nutritious recipe
  • 2-variety mix
CHF 2.38 CHF 2.65 (CHF 39.67 / kg)

Delivery by October 09

Sheba Delicacy in Jelly - Shredded Chicken

Sheba Delicacy in Jelly -​ Shredded Chicken, 85 g

  • For adult cats
  • Balanced & varied
  • High quality ingredients
CHF 0.95 (CHF 11.18 / kg)

Delivery by October 09

Sheba Delicacy in Jelly - Salmon, Tray

Sheba Delicacy in Jelly -​ Salmon, Tray, 85 g

  • Salmon pieces in jelly
  • No artificial additives
  • Easy to open
CHF 0.95 (CHF 11.18 / kg)

Delivery by October 09

Perfect Fit Indoor 1+ Rich in Chicken

Perfect Fit Indoor 1+ Rich in Chicken, 750 g

  • With natural fibre
  • Anti-hairball effect
  • Fewer calories
CHF 5.55 CHF 6.15 (CHF 7.40 / kg)

Delivery by October 09

Catsan Hygiene Litter

Catsan Hygiene Litter, 10 l

  • 100% natural
  • Made from lime and quartz sand
  • Suitable for sensitive paws
CHF 9.60 (CHF 0.96 / l)

Delivery by October 09

Perfect Fit Adult 1+ Rich in Chicken

Perfect Fit Adult 1+ Rich in Chicken, 1.4 kg (1,40 kg)

  • For adult cats
  • Balanced & nutritious
  • Crunchy kibble
CHF 8.91 CHF 9.90 (CHF 6.36 / kg)

Delivery by October 09

Classic Selection in Sauce 1+ - Megapack 80 x 85 g

Whiskas Classic Selection in Sauce 1+ -​ Megapack 80 x 85 g, 6.800 g

  • For adult cats
  • Vitamins & minerals
  • Contains zinc
CHF 33.00 (CHF 4.85 / kg)

Delivery by October 09

Selection in Sauce - Poultry Variation, 60 Pouches

Sheba Selection in Sauce -​ Poultry Variation, 60 Pouches, 5.100 g

  • Succulent pieces in sauce
  • 4 variations with poultry
  • No colours or preservatives
CHF 37.50 (CHF 7.35 / kg)

Delivery by October 09

Sensitive 1+ Pouches PLUS PACK 36+16 Free

Perfect Fit Sensitive 1+ Pouches PLUS PACK 36+16 Free

  • With salmon & chicken
  • Contains probiotics
  • Supports digestion
CHF 39.50 (CHF 8.94 / kg)

Sold out

Classic Selection in Sauce 1+ - Megapack 40 x 85 g

Whiskas Classic Selection in Sauce 1+ -​ Megapack 40 x 85 g, 3.400 g

  • For adult cats
  • Vitamins & minerals
  • No artificial additives
CHF 18.10 (CHF 5.32 / kg)

Delivery by October 09

Whiskas Dry Food Junior Cat with Chicken

Whiskas Dry Food Junior Cat with Chicken, 800 g

  • For kittens: 2-12 months
  • Crispy shell and soft filling
  • Contains taurine & vitamin E
CHF 5.85 (CHF 7.31 / kg)

Delivery by October 09

Poultry Feasts in Jelly 1+ - Megapack 40 x 85 g

Whiskas Poultry Feasts in Jelly 1+ -​ Megapack 40 x 85 g, 3.400 g

  • For adult cats
  • Wet food assortment with poultry
  • For strong muscles
CHF 18.10 (CHF 5.32 / kg)

Delivery by October 09

Catsan Active Fresh

Catsan Active Fresh, 8 l

  • With activated carbon & bentonite granules
  • Against bad smells
  • Forms clumps when wet
CHF 18.10 (CHF 2.26 / l)

Delivery by October 09

Dreamies Cat snacks with cheese

Dreamies Cat snacks with cheese, 60 g

  • Filled crunchy snacks
  • Rich formula
  • Irresistible variety
CHF 2.38 CHF 2.65 (CHF 39.67 / kg)

Delivery by October 09

Whiskas Crunch! - Chicken, Turkey & Duck

Whiskas Crunch! -​ Chicken, Turkey & Duck

  • Irresistibly crunchy topping
  • Delicious flavours
  • Resealable bag
CHF 2.45

Delivery by October 09

Dreamies Mega Tub Cheese

Dreamies Mega Tub Cheese, 350 g

  • Knusprig & cremig
  • Mit wertvollen Nährstoffzusätzen
  • Exklusive Großpackung
CHF 9.60 (CHF 27.43 / kg)

Delivery by October 09

Selection in Sauce with Poultry - Megapack, Trays

Sheba Selection in Sauce with Poultry -​ Megapack, Trays, 2.720 g

  • For adult cats
  • Succulent pieces in a delicious sauce
  • Poultry variation
CHF 26.50 (CHF 9.74 / kg)

Delivery by October 09

Country Ragout Selection in Sauce, 4 x 150 g

Cesar Country Ragout Selection in Sauce, 4 x 150 g, 600 g

  • 4 Country Ragout varieties, 150g each
  • Juicy pieces
  • High protein & moisture content
CHF 4.90 (CHF 8.17 / kg)

Delivery by October 09